Wszystkie auta Friza z Ekipy – robią wrażenie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ekipa Friza to jedni z największych twórców internetowych w Polsce. Czym jednak jeżdżą na co dzień i jakimi samochodami mogą się pochwalić?

W ostatnich miesiącach trudno byłoby ani razu nie usłyszeć o Karolu „Frizie” Wiśniewskim oraz jego grupie, z którą tworzy materiały, nazwanej dość prosto Ekipą. Cały skład od wielu miesięcy podbija polski internet, generując naprawdę olbrzymie liczby i wypuszczając coraz to nowe projekty, które błyskawicznie zyskują na popularności. Nowe kanały na platformie YouTube, płyta z wieloma hitami, własne lody czy własny sklep odzieżowy – wszystkie te biznesy idą naprawdę dobrze i generują gigantyczne przychody. Czy przekłada się to na samochody w ich garażach? Czym na co dzień jeździ Friz oraz inni członkowie Ekipy?

Friz i jego Mercedes CLA

Oczywiście nie możemy nie zacząć od głowy całego projektu, a więc Friza. Czym na co dzień jeździ jeden z największych influencerów w Polsce? Jego autem jest Mercedes-Benz CLA wart około 300 tysięcy złotych. Jest to wersja CLA 45 AMG, która pod maską kryje podwójnie turbodoładowany silnik o pojemności dwóch litrów, generujący aż 381 koni mechanicznych mocy. Ten samochód towarzyszy mu już jakiś czas, lecz Friz przyznaje, że aktualnie nie czuje potrzeby zmiany tego pojazdu na jakiś mocniejszy czy bardziej prestiżowy.

Co z resztą Ekipy? 

Bez wątpienia warto się również przyjrzeć autom innych członków Ekipy. Pochylmy się najpierw nad Poczciwym Krzychem, który znany jest ze swojego zamiłowania do samochodów. Nic więc dziwnego, iż jego wyborem było auto, które niewątpliwie jest marzeniem naprawdę wielu fanów czterech kółek. Mowa tutaj o BMW M2 Competition w wersji z 2019 roku. Wartość tego auta w specyfikacji, jaką posiada ten twórca internetowy, szacowana jest na około 300 tysięcy złotych. 

Kolej teraz na narzeczoną Friza, czyli Wersow. Jest ona właścicielką, tak samo zresztą jak jej partner, Mercedesa, lecz tym razem jest to model GLA 220. Crossover ten posiada silnik Diesla o pojemności 2,2 litra oraz o mocy 170 koni mechanicznych oraz 350 niutonometrów momentu obrotowego. Samochód jest również wyposażony w napęd 4Matic. 

Dla równowagi warto wspomnieć o Patecu. Podczas gdy wielu członków Ekipy jeździ potężnymi furami za setki tysięcy złotych, Jakub Patecki posiada… Kię Picanto drugiej generacji. Nie ma co ukrywać, nie jest to pojazd, który robi jakieś ogromne wrażenie, lecz jeżeli sam właściciel nie czuje potrzeby jego zmiany, to czemu miałby się go pozbywać?

Wartymi wspomnienia samochodami członków Ekipy z pewnością są jeszcze Ford Mustang należący do Mini Majka, Ford Fiesta siódmej generacji Fusiałki, Mercedes A35 AMG Tromby czy bardzo dobrze wyposażona wersja Opla Astry oraz Alfa Romeo Giulietta operatorów Ekipy.

Zdj. główne: Christian Wiediger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elektronarzędzia przydatne każdemu majsterkowiczowi
Elektronarzędzia przydatne każdemu majsterkowiczowi
Lubimy majsterkować – nie tylko w firmowym warsztacie, lecz także we własnym domu. Wielu z nas tego typu prace relaksują, […]
Jak bezpiecznie przewozić materiały sypkie – praktyczne wskazówki
Jak bezpiecznie przewozić materiały sypkie – praktyczne wskazówki
Dowiedz się, jak bezpiecznie transportować materiały sypkie. Praktyczne wskazówki i rady, jak uniknąć awarii, uszkodzeń towaru i zagrożeń dla środowiska.
Jak innowacyjne technologie mogą usprawnić procesy produkcyjne w przemyśle?
Jak innowacyjne technologie mogą usprawnić procesy produkcyjne w przemyśle?
Przeczytaj, jak nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja (AI) i Internet Rzeczy (IoT), mogą zrewolucjonizować procesy produkcyjne, zwiększając efektywność i oszczędzając koszty w przemyśle.
Ostatnie wpisy
Polecamy