USA. Studia dla mechaników klasycznych samochodów! Takie rzeczy tylko w San Francisco!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak się okazuje – Academy of Art University wyszła na przeciw zapotrzebowaniu na rynku pracy. Mechaników zdolnych do naprawy kultowych samochodów jest naprawdę nie wiele. Podobnie jak w przypadku dzieł sztuki, automobile potrzebują doświadczonych konserwatorów.

Jednym z głównych graczy na uczelni wyższej jest Lloyd Buck, który ma na co dzień do czynienia z kierownikami warsztatów szukających młodych, zdolnych i przede wszystkich gotowych zastąpić odchodzących na emeryturę mechaników oldsmobilów. Jak sam przyznaje, wśród dzisiejszych mechaników nowoczesnych samochodów trudno znaleźć osobę, która rzeczywiście znałaby się na rzeczy. Nie nazywa ich mechanikami, a ludźmi wymieniającymi stare części na nowe. W przypadku starszych samochodów nie jest to tak proste.

Dlatego też, Lloyd szkoli młode pokolenie w ramach zajęć na Academy of Arts University San Francisco. Studenci w ciągu dwóch lat zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy przy odbudowie historycznych pojazdów. Uczniowie mają na czym się uczyć. Do dyspozycji wykładowców udostępnione są takie wozy jak chociażby Bugatti Type 57 Atalante Coupé, Talbot-Lago T150 C Coupé, czy też Alfa Romeo 6C 2500 SS Berlinetta Aerodinamica.

Czy ktoś poza mną też ma ochotę wrócić na studia?

(Photo by Kayle Kaupanger on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią technologię dla swojego domu?
Jak wybrać odpowiednią technologię dla swojego domu?
Poradnik dla tych, którzy chcą kroczyć z duchem czasu – jak odpowiednio dopasować nowoczesne technologie do swojego domu tak by zarówno cieszyć się wygodą, jak i oszczędzać.
Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pojazdów uprzywilejowanych – poradnik
Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pojazdów uprzywilejowanych – poradnik
Odkryj kluczowe aspekty wyboru idealnego oświetlenia dla pojazdów uprzywilejowanych. Dowiedz się, jakie czynniki brać pod uwagę i jak wpływają one na bezpieczeństwo i widoczność na drodze.
Praktyczny poradnik, jak wybrać odpowiedni serwis dla twojego wózka widłowego
Praktyczny poradnik, jak wybrać odpowiedni serwis dla twojego wózka widłowego
Znalezienie odpowiedniego serwisu do naprawy i odnowienia Twego wózka widłowego może być skomplikowane - pomożemy Ci w tym artykule skupić się na kluczowych czynnikach decydujących o najlepszym wyborze.
Ostatnie wpisy
Polecamy