Elektronarzędzia przydatne każdemu majsterkowiczowi

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lubimy majsterkować – nie tylko w firmowym warsztacie, lecz także we własnym domu. Wielu z nas tego typu prace relaksują, a obróbka metalu czy drewna, naprawa mebli, stawianie altanki czy układanie płytek tarasowych, pozwala miło spędzić każde popołudnie w dniu wolnym od pracy lub od razu po niej. Praca ręczna nad wieloma materiałami jest jednak bardzo trudna, a już szczególnie w przypadku, gdy mamy do obróbki jej bardzo dużą ilość. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się elektronarzędzia, które znacznie ułatwiają i przyspieszają wszystkie zadania, które do tej pory wymagały użycia dużej siły. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych elektronarzędzi dla każdego majsterkowicza.

Dlaczego lubimy majsterkować?

Niektórzy wolą spędzać swój wolny czas oglądać telewizję, inni wolą wychodzić ze znajomymi do klubu, a jeszcze inni najchętniej spędzają czas na pracy przy domu. Wbrew pozorom coraz częściej dotyczy to osób, które na co dzień pracują psychicznie – wówczas praca fizyczna, nawet ta stosunkowo lekka, potrafi zupełnie odciążyć zmęczony codziennymi obowiązkami umysł. Tak czy inaczej, praca uspokaja i odpręża, jednak pod warunkiem korzystania z elektronarzędzi, za pomocą których obróbka twardych i wytrzymałych materiałów nie będzie irytująca.

Wiertarko-wkrętarka

To absolutna podstawa w każdym domu, w którym lekkie prace budowlano-remontowe majsterkowicz chce przeprowadzić samodzielnie. To elektronarzędzia przeznaczone np. do wiercenia w różnych materiałach, w tym w tworzywie sztucznym, drewnie lub metalu, za pomocą wymiennych wierteł. Drugim zastosowaniem wiertarko-wkrętarki jest wkręcanie i odkręcanie za jej pomocą śrub i wkrętów, tym razem jednak przy użyciu specjalnych bitów, które odpowiadają kształtem i rozmiarem odkręcanej lub dokręcanej śrubie.

Wkrętaki i klucze dynamometryczne

Bardzo często prace wymagają dokręcenia śrub określonym momentem obrotowym, który będzie na tyle mocny, że zabezpieczy ją w gnieździe aż do czasu kolejnych działań, jak i na tyle słaby, aby nie uszkodzić główki śruby i gwintu. Jest to szczególnie istotne w przypadku np. jednostek napędowych i w motoryzacji, w której siła dokręcania śrub, np. w przypadku kół, zazwyczaj jest bardzo precyzyjnie określona przez producenta. Czy warto jej przestrzegać? Zdecydowanie tak. Przejrzyj wszystkie klucze dynamometryczne – sklep pasja.koszalin.pl, gdzie znajdują się wyselekcjonowane modele dla najbardziej wymagających. Dzięki nim praca z całą pewnością przebiegnie szybciej i mniej problematycznie.

Podobną charakterystykę mają także wkrętaki dynamometryczne – sklep pasja.koszalin.pl, które jednak różnią się od powyższych urządzeń tym, że stosuje się je w przypadku wkrętów. Urządzenia te mają wstępnie zdefiniowany moment dokręcenia, dzięki czemu nie trzeba nic przestawiać i ustawiać samodzielnie.

Nitownice pneumatyczne

Niektórzy majsterkowicze lubią przeprowadzać z pozoru naprawdę trudne prace – jedną z nich jest nitowanie materiałów, czyli nierozłączne scalanie ich ze sobą. Służą do tego nitownice pneumatyczne – pasja.koszalin.pl, które cechują się bardzo wysoką sprawnością i wyważeniem, a do obsługi przewidziano jeden tylko przycisk. Dzięki temu są także proste w obsłudze i bezpieczne.

Fot.: Eugen Str/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią pogłębiarkę ssącą adekwatną do swoich potrzeb?
Jak wybrać odpowiednią pogłębiarkę ssącą adekwatną do swoich potrzeb?
Poradnik, który poprowadzi Cię przez proces wyboru odpowiedniej pogłębiarki ssącej dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb, z uwzględnieniem kluczowych kryteriów decyzyjnych.
Jak wybrać odpowiedni filtr do Twojego systemu wentylacyjnego
Jak wybrać odpowiedni filtr do Twojego systemu wentylacyjnego
Dowiedz się, jak dokonać właściwego wyboru filtra do systemu wentylacyjnego. Zapewnij sobie i bliskim czyste i zdrowe powietrze wzmacniając efektywność Twojego systemu.
USA. Studia dla mechaników klasycznych samochodów! Takie rzeczy tylko w San Francisco!
USA. Studia dla mechaników klasycznych samochodów! Takie rzeczy tylko w San Francisco!
Jak się okazuje – Academy of Art University wyszła na przeciw zapotrzebowaniu na rynku pracy. Mechaników zdolnych do naprawy kultowych […]
Ostatnie wpisy
Polecamy