Urządzenia przydatne w warsztacie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz otworzyć swój warsztat, ale nie wiesz, jakie urządzenia Ci się przydadzą? W tym artykule dowiesz się, co wybrać i na co zwrócić uwagę. 

Dmuchawy bocznokanałowe 

Stosowane są między innymi do odsysania lub sprężania gazów. Zwróć uwagę na odpowiedni wirnik w kształcie tarczy, który przetłacza powietrze. Osadzone na nich łopatki, muszą być odpowiedniej wielkości. Jednym z plusów tego sprzętu jest to, że nie wymaga cyklicznej konserwacji i kontroli technicznej. Jeśli szukasz odpowiednich dmuchaw, znajdziesz je m.in. na https://czemar.pl/pl/14-dmuchawy. Zwróć uwagę, czy urządzenie jest jednostopniowe lub dwustopniowe. W drugim przypadku przeznaczenie dmuchawy opiera się na tłoczeniu powietrza, który finalnie daje możliwość kolejnego obrotu. Efektem tego procesu jest stałe ciśnienie robocze na wylocie. 

Kompresory

Ich zaletą jest to, że mogą być one mobilne. Przy zakupie warto rozważyć tę funkcję, ponieważ w sposób znaczący ułatwi ona pracę, pozwalając na przemieszczanie się z urządzeniem po warsztacie. 

Czym powinieneś kierować się w wyborze kompresorów? Przede wszystkim:

  • automatyczną pracą poprzez wyłącznik ciśnieniowy; 
  • łatwą dostępnością kurka odpływowego kondensatu;  
  • posiadaną szybkozłączkę, która umożliwi proste podłączenie urządzeń pneumatycznych; 
  • redukcją ciśnienia, zapewniającą łagodny rozruch. 

Firmą, która posiada taki sprzęt do warsztatów jest schneider-airsystems.pl, w której znajdziesz szereg inspiracji do wyposażenia pracowni. Ponadto warto zaopatrzyć się w sprzęt o mocy co najmniej 2 KM. Natomiast całkowity komfort użytkowania sprzętu to moc 4 KM i więcej. 

Termometr laserowy 

Bezdotykowy, zdalny pomiar temperatury sprawdzi się w sytuacji, gdy nie możesz bezpośrednio zmierzyć ciepła obiektu, ponieważ porusza się lub jest niewielkich rozmiarów. 

W takim przypadku sprzęt ten pomoże Ci z dokładnością wyznaczyć wartość. Gadżet ten sprawdzi się m.in.: przy pomiarze felg i opon, oszacowaniu stanu chłodnicy, testowaniu układów chłodzenia oraz klimatyzacji.  Szczególnie łatwa oraz prosta obsługa laserowa sprawia, że użytkowanie przyrządu daje gwarancje idealnie wymierzonych pomiarów bez narażania np. pojazdów na uszkodzenia. Najlepiej zakupić urządzenie z dużą wydajnością (około piętnastu godzin ciągłej pracy) i z wysoką precyzją lasera do 0,1 ºC. 

Szlifierka pneumatyczna 

Sprzęt sprawdzi się w sytuacji, gdy w samochodzie należy np. wymienić czujniki cofania. Pamiętaj, żeby posiadać w swoim warsztacie sprężarkę, czyli kompresor. Połączenie tych dwóch urządzeń spowoduje wymarzony efekt.  Warto, abyś przy zakupie zadbał też o odpowiedni dobór tarcz. Wyróżnia się dwie: do cięcia oraz szlifowania, dlatego zastanów się, jaki dobór będzie dla Ciebie ważny i przydatny w warsztacie. Szlifierka pneumatyczna jest zdecydowanie lepszym wyborem, gdyż działa po podłączeniu do instalacji sprężonego powietrza, tym samym jest mniej awaryjna i bardziej bezpieczna, niż elektryczna. 

Opalarka 

Sprzęt, który jest uniwersalny i pomoże Ci w różnych sytuacjach np. do nakładania rurek termokurczliwych, usuwania starej farby lub do lutowania. Wszystko zależy jednak od odpowiednich dysz, które umożliwią w pełni potencjał elektroniki. Wyróżnia się: 

  • szerokostrumieniową – ułatwia usuwanie starych farb, 
  • reflektorową – pomaga w gięciu elementów z tworzyw sztucznych,
  • redukcyjną – daje możliwość likwidowania lutu, 
  • szczelinową – umożliwia zgrzewanie brezentowych plandek z PVC, 
  • spawającą – upraszcza spawanie plastiku, 
  • okienną – chroni szyby w czasie zdzierania farby z ram okiennych.

Nie musisz posiadać każdego rodzaju dysz, ale warto, abyś był wyposażony w takie, które pomogą Ci w codziennej pracy warsztatu. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie wyposażenie potrzebne jest do budowy skutecznej infrastruktury przemysłowej?
Jakie wyposażenie potrzebne jest do budowy skutecznej infrastruktury przemysłowej?
W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom wyposażenia, które są niezbędne w procesie budowy i utrzymania infrastruktury przemysłowej.
Jak wybrać idealne bębny napędowe dla twojego przenośnika taśmowego?
Jak wybrać idealne bębny napędowe dla twojego przenośnika taśmowego?
Odkryj praktyczne porady, które pomogą Ci podjąć decyzję o wyborze idealnych bębnów napędowych dla osóbego przenośnika taśmowego. Poznaj specyfikacje, typy i inne istotne aspekty przemysłowych bębnów napędowych.
Jak wykorzystać folię stretch maszynową do optymalizacji procesów pakowania?
Jak wykorzystać folię stretch maszynową do optymalizacji procesów pakowania?
Poznaj możliwości, jakie daje folia stretch maszynowa w optymalizacji procesów pakowania. Scenariusze wykorzystania, porady ekspertów i korzyści dla Twojego biznesu.
Ostatnie wpisy
Polecamy