Jak zapłacić za autostradę w e-Toll?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

System E-TOLL służy do pobierania opłat za przejazd autostradami oraz drogami ekspresowymi zarządzanymi przez GDDKiA. Jego działanie opiera się na technologii pozycjonowania satelitarnego, tak więc trasa pojazdu i opłaty są naliczane i pobierane automatyczne. Dzięki temu komfort podróżowania samochodem jest większy, co więcej w ten sposób można uniknąć stania w korkach. Na jakich autostradach można zapłacić za pomocą E-TOLL i jak to zrobić?

E-Toll – gdzie obowiązuje?

System E-TOLL to jedno z najnowocześniejszych sposób opłat na płatnych odcinkach dróg krajowych, niemniej jednak warto zdawać sobie sprawę, że nie zapłacimy w ten sposób za przejazd na wszystkich autostradach w Polsce. W przypadku kierowców aut osobowych aplikacja e-Toll jest przydatna wyłącznie na odcinkach autostrad A2 i A4.

Z E-Tollem zapłacimy za przejazd:
A2 Konin-Stryków
A4 Wrocław-Sośnica

Płatności z systemem E-TOOL

Aby zapłacić za przejazd autostradą w ramach systemu E-TOLL, należy postępować zgodnie z kilkoma prostymi krokami. Niezbędne będzie:

Zaopatrzenie się w nadajnik E-TOLL

Aby korzystać z systemu E-TOLL, kierowca musi zaopatrzyć się w specjalny nadajnik. Jest on wydawany przez operatora systemu E-TOLL, czyli firmę Autostrada Eksploatacja SA, poza tym można nabyć go sklepach motoryzacyjnych typu https://etoll.pl, a także na wybranych stacjach benzynowych.

Aktywacja nadajnika

Nadajnik E-TOLL należy aktywować przed pierwszym przejazdem. Aby to zrobić, należy odwiedzić stronę internetową operatora systemu E-TOLL i zarejestrować się w systemie. Podczas rejestracji będziemy poproszeni o podanie informacji o pojeździe i danych kontaktowych, a także wybranie sposób płatności i przypisanie nadajnika do swojego konta.
Uzupełnienie salda na koncie
Po aktywacji nadajnika należy uzupełnić saldo na koncie, aby móc dokonywać płatności za przejazdy. Kierowca może to zrobić przez Internet lub na stacjach benzynowych, gdzie dostępne są automaty doładowujące konto E-TOLL.

Przejazd przez bramki opłat

Kiedy kierowca wjeżdża na autostradę lub drogę ekspresową, system E-TOLL automatycznie pobiera opłatę za przejazd i odnotowuje to w swojej bazie danych. Dzięki temu nie trzeba zatrzymywać się przy bramkach, co jest wygodne i można w ten sposób zaoszczędzić czas.

Sprawdzenie historii przejazdów i pobranych opłat

Kierowcy mogą sprawdzić historię swoich przejazdów i pobranych opłat na stronie internetowej operatora systemu. Dostępne są tam także informacje o ilości przejechanych kilometrów, pobranych opłatach i saldzie na koncie.

Płatności za autostrady za pośrednictwem E-TOLL pozwalają zaoszczędzić czas, co więcej zwiększają komfort podróżowania, dlatego bez wątpienia warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpieczeństwo i precyzja pracy wpływają na jakość konstrukcji stalowych
Jak bezpieczeństwo i precyzja pracy wpływają na jakość konstrukcji stalowych
Bezpieczeństwo i precyzja: klucz do doskonałych konstrukcji stalowych.
Alpha Ace Coupe – pełnoprawny elektryk w ciele klasyka
Alpha Ace Coupe – pełnoprawny elektryk w ciele klasyka

Projekt Ace zakłada użycie modułowej platformy z wbudowanymi w podłogę akumulatorami. Pod maską ma się znaleźć jednostka elektryczna, która osiągnie setkę w z zaledwie 6 sekund.

Jak zastosowanie płyt poliwęglanowych komorowych może poprawić estetykę Twojego domu?
Jak zastosowanie płyt poliwęglanowych komorowych może poprawić estetykę Twojego domu?
Przekonaj się, jak płyty poliwęglanowe komorowe mogą zrewolucjonizować wygląd Twojego domu, dodając unikalnego charakteru i nowoczesnego stylu. Dowiedz się więcej!
Ostatnie wpisy
Polecamy